Haberler / Duyurular

Eylül 2015

 1. Çilimli Sosyal Destek Merkezi’nde sezon sonu gösterisi için provalar tüm hızıyla devam ediyor.

  04 Eylül 2015 Cuma

  Çilimli Sosyal Destek Merkezi’nin öğrencileri taşımalı sistem ile civar köylerden geliyor. Destek merkezinde müfredata bağlı verilen derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetler ile çocukların okulla olan bağı güçlendiriliyor.

 2. Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi paydaşları Batı Karadeniz Bölgesi’ni ziyaret etti.

  04 Eylül 2015 Cuma

  Proje paydaşlarının “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında gerçekleştirilen saha ziyaretleri 27-28 Ağustos 2015 tarihlerinde Batı Karadeniz Bölgesi’nde devam etti. Başından beri projenin destekçileri arasında yer alan Hollanda Hükümetini temsilen Hollanda Kraliyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Govert Visser de heyete katıldı.

 3. ILO G20’nin büyümeye, yeni işler yaratılmasına ve eşitsizliklerin azaltılmasına öncelik tanımasını memnuniyetle karşılıyor

  04 Eylül 2015 Cuma

  ILO Genel Direktörü bakanların “ücret belirleme mekanizmaları, sosyal diyalog kurumları, sosyal koruma sistemleri, istihdam hizmetleri ve aktif işgücü piyasası politikaları” aracılığıyla çok yönlü politikalar uygulama konusundaki mutabakatının önemini vurguladı

 4. ILO Genel Müdürü ve Türkiye’deki işçi konfederasyonları çalışma ve sendikal hakların nasıl geliştirilebileceğine ilişkin konuları görüştü

  03 Eylül 2015 Perşembe

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder’ın Türkiye’deki işçi ve kamu çalışanları konfederasyonlarıyla gerçekleştirdiği toplantı, çalışma yaşamında karşılaşılan güçlüklerin çözümünde sendikaların ve sosyal diyalogun taşıdığı önemi ortaya koydu

 5. ILO Genel Müdürü Guy Ryder: " İşsizlik ve gelir dağılımı eşitsizliğine karşı sosyal ve ekonomik politikalar bir arada yürütülmeli"

  03 Eylül 2015 Perşembe

  G20 kapsamında Türkiye’ye gelen ve CNNTurk’e konuşan ILO Genel Direktörü Guy Ryder, küresel anlamda çalışma hayatına dair en önemli sorunların işsizlik ve gelir dağılmı eşitsizliği olduğunu söyleyerek bu konuda dengeli dağılımı olan vergi ve ücret politikaları ile daha etkin sosyal koruma sistemlerini içeren sosyal ve ekonomik politikaların bir arada yürütülmesi gerektiğini ifade etti. Ryder ayrıca, Türkiye’de yüksek seyreden iş kazalarının önlenmesi için yasal düzenlemeler kadar, kazaları önleme kültürünün oluşturulmasının da elzem olduğunu ifade etti.

 6. ILO Genel Direktörü Türkiye’yi Ziyaret Ediyor

  01 Eylül 2015 Salı

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder’ın Türkiye ziyareti 22 yıl sonra ILO tarafından Genel Direktör düzeyinde Ankara’ya yapılan en üst düzey ziyaret olma özelliğini taşıyor

Ağustos 2015

 1. Mevsimlik işçiler ve fındık üreticilerinin çocukları Akçakoca Sosyal Destek Merkezi’nde beraber ders alıyorlar.

  25 Ağustos 2015 Salı

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” Akçakoca ayağında mevsimlik tarım işinden alıkonulan çocuklarla beraber fındık üreticilerinin çocukları da ders yapıyor. Proje kapsamında görev alan sosyal hizmet uzmanları bahçe ve ev, ev dolaşarak yeni öğrenci kayıt etmeye devam ediyorlar.

 2. Hendek Sosyal Destek Merkezi’ne her gün yeni öğrenci geliyor.

  25 Ağustos 2015 Salı

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında açılan Hendek Karadere sosyal destek merkezinde dersler başladı. Proje kapsamında çalışan 7 öğretmen gündüzleri sosyal destek merkezinde ders veriyor geceleri ise köy köy gezerek aile görüşmeleri yapıyorlar."

 3. Batı Karadeniz’de fındık işçilerinin çocukları için ilk ders zili çaldı.

  25 Ağustos 2015 Salı

  2015 yılı fındık hasat sezonu “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında, Batı Karadeniz’de Sakarya ili Hendek ilçesi, Düzce ili Çilimli ve Akçakoca ilçelerinde proje kapsamındaki okullarda ilk ders zili çaldı.

 4. Çocuk emeği barındırmayan, iyi tarım, iyi fındık bir hayal değil, doktor olmak, öğretmen olmak da öyle

  20 Ağustos 2015 Perşembe

  Uzunisa Sosyal Destek Merkezinde kayıt olan öğrenciler için sınıflar oluşturuldu ve ders programları hazırlandı. Fındık hasadı binlerce işçi ile devam ederken “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında görev alan öğretmenler Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt’ü ziyaret ederek Ordu İlinde çocuk işçiliği ile mücadeleyi nasıl genişletebileceklerini değerlendirdiler.