Haberler / Duyurular

Eylül 2015

 1. Hendek Sosyal Destek Merkezi çalışmalarını öğrencileriyle yaptığı bir piknikle sona erdirdi.

  28 Eylül 2015 Pazartesi

  Sakarya İli Hendek İlçesi’nde “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında hizmet veren Hendek Sosyal Destek Merkezi çalışmalarını fındık hasatında çalışan mevsimlik işçi ailelerin bölgeden ayrılmaya başlamasıyla düzenlediği bir piknikle bu sezon için sona erdirdi. Destek Merkezi 2016 yılında diğer merkezlerle beraber yeniden hizmet verecek.

 2. Toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalık eğitimi Akçakoca Esma Hanım Köyü Sosyal Destek Merkezi’nde yapıldı.

  28 Eylül 2015 Pazartesi

  Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) işbirliğiyle Akçakoca Sosyal Destek Merkezi ve civar köylerinde mevsimlik tarım işçilerinin çocukları ile erken çocukluk dönemi toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi yapıldı.

 3. More and Better Jobs for Women: Women’s Empowerment through Decent Work in Turkey

  18 Eylül 2015 Cuma

 4. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder'ın Hürriyet Gazetesine verdiği röportaj

  17 Eylül 2015 Perşembe

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder, “Ankara’da yaptığım görüşmelerde kadın istihdamını gündeme getirmediler, ki bu biraz heves kırıcı. Oysa Türkiye’nin bu konuyu hem sosyal, hem de ekonomik bir sorun olarak değerlendirmesi gerekiyor” dedi.

 5. Çilimli Sosyal Destek Merkezi öğrencileri sezon sonu gösterilerini sundular

  17 Eylül 2015 Perşembe

  Düzce ili Çilimli İlçesi’nde “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında hizmet veren Çilimli Sosyal Destek Merkezinin öğrencileri, fındık hasat sezonunun sonuna gelinmesiyle beraber, ailelerine merkezde aldıkları eğitim boyunca hazırladıkları gösterileri sergilediler. Merkeze kayıtlı 60 öğrenci seneye tekrar buluşmak üzere öğretmenlerine veda edecekler.

 6. Ünye Sosyal Destek Merkezi’nde dersler sona erdi.

  17 Eylül 2015 Perşembe

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında Ünye’de hizmet veren sosyal destek merkezi, işçi ailelerin gitmesiyle beraber çalışmalarını tamamladı.

 7. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde fındık hasat sezonunun bitmesiyle Sosyal Destek Merkezlerinde yapılan çalışmaların sonuna yaklaşılıyor.

  17 Eylül 2015 Perşembe

  Doğu Karadeniz Bölgesi’nde fındık hasat sezonunun sonuna gelindi ve mevsimlik tarım işi yapan aileler bölgeden ayrılıyor. Buna bağlı olarak “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında açılan sosyal destek merkezlerinde de çalışmalar sona eriyor.

 8. G20 ekonomik canlanma ve iş yaratılması açısından zayıflık sarmalına yakalanmış durumda

  04 Eylül 2015 Cuma

  Bu hafta Ankara’da yapılan G20 toplantıları için hazırlanan ortak bir rapor, G20 ülkelerinde bugün görülen yavaş ekonomik büyüme ve yeni işler yaratılmasındaki yetersizlik örüntüsünün, düşük ücretler ve gelir artışının belirlediği kendi kendini pekiştiren bir döngüyü yansıtmakta olduğu uyarısında bulunmaktadır.

 9. Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi paydaş toplantısı 25 Ağustos 2015 tarihinde Ordu’da yapıldı.

  04 Eylül 2015 Cuma

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” proje paydaşları bir araya gelerek projenin bugünkü durumunu ve gelecek adımları değerlendirdiler.

 10. Avrupa Çikolata Bisküvi ve Şekerleme Sanayi Kuruluşu (CAOBISCO) üyeleri fındık tarımında çocuk işçiliğinin sonlandırmasına yönelik çalışmaları yerinde inceledi.

  04 Eylül 2015 Cuma

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” çalışmalarını destekleyen Avrupa Çikolata Bisküvi ve Şekerleme Sanayi Kuruluşu (CAOBISCO) üyelerinden oluşan bir heyet proje kapsamında fındık tarımında çocuk işçiliğinin sonlandırılmasına yönelik çalışmaları incelemek ve proje paydaşları ile görüşmeler yapmak üzere Ordu’ya geldi.