Haberler / Duyurular

Kasım 2015

 1. ILO, sürdürülebilir kalkınma, insana yakışır iş ve yeşil işler rehberini kabul etti

  05 Kasım 2015 Perşembe

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Yönetim Kurulu, herkes için çevresel olarak sürdürülebilir ekonomi ve toplumlara Adil Geçiş Rehberi’ni kabul etti.

 2. Ban: BM 70 yaşında, Daha İyi Bir Dünya İçin Daha Güçlü BM

  04 Kasım 2015 Çarşamba

  BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, 24 Ekim BM Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında “Ulusal bayraklar dünyadaki her ülkede gurur ve vatanseverliğin sembolleridir. Ancak, bir bayrak vardır ki hepimize aittir” dedi.

 3. Sokakta çalışan Suriyeli çocuklara yönelik odak grup çalışmaları yapıldı

  04 Kasım 2015 Çarşamba

  ILO Türkiye Ofisi tarafından “Türkiye’de Suriyeli Akınına ILO’nun Yanıtı Projesi” kapsamında “Ankara’da Yenimahalle, Altındağ ve Çankaya İlçelerinde Sokakta Çalışan Suriyeli Çocuklara Yönelik Durum Analizi” çalışması yürütülmektedir.

Ekim 2015

 1. Kısa Belgesel Yarışması: İşyerinde, aile yaşamında ve her yerde toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın emeğine dair başarı hikayeleri

  22 Ekim 2015 Perşembe

  "Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş için Kadınların Güçlendirilmesi” projesi, kadınlar için insana yakışır iş olanaklarının yaratılması, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çalışma standartları alanında farkındalık yaratmak için kısa film ve belgesel yarışması düzenlemektedir. Projenin temel hedefi Türkiye’de kadın istihdamının güçlendirilmesine destek olmaktır.

 2. © AFP / Bulent Kilic 2024

  Kalplerimiz ve düşüncelerimiz Ankara’daki patlamada yaşamını yitirenlerle

  12 Ekim 2015 Pazartesi

 3. Günümüzde Çalışma Yaşamı

  09 Ekim 2015 Cuma

  “İnsana yakışır iş ve kapsayıcı büyüme,” BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma için 2030 Gündemi’nin hedeflerinden biridir. Fakat, bugün dünyada insana yakışır işin durumu nedir? ILO Genel Direktörü Guy Ryder köklü değişim ve artan eşitsizlikle boğuşan dünyada İnsana Yakışır İşe ilişkin önlemlere işaret ediyor

 4. Gençlerde istihdam krizi hafiflese bile henüz sona ermekten çok uzak

  08 Ekim 2015 Perşembe

  2012-2014 dönemindeki hafif düzelmeye rağmen gençler arasında işsizlik oranı kriz öncesi dönemin hayli üzerinde kalmaya devam ediyor. Tüm dünyada milyonlarca genç açısından insana yakışır bir iş bulmak bugün de çok zor.

 5. Çocuk bakım merkezleri ve okul öncesi eğitime yatırım Türkiye'de istihdam ve toplumsal cinsiyet eşitliğini arttıracak

  01 Ekim 2015 Perşembe

Eylül 2015

 1. Akçakoca’da düzenlenen Fındık Paneli’nde fındık tarımında çocuk işçiliğinin önlenmesi için çağrı yapıldı.

  28 Eylül 2015 Pazartesi

  Düzce ili Akçakoca ilçesinde 31 Ağustos 2015 tarihinde düzenlenen fındık üretimine ve ihracatına dair güncel konuların konuşulduğu fındık panelinde, fındık tarımında çocuk işçiliği konusu da gündeme getirilerek sektörün tüm paydaşlarına işbirliği çağrısı yapıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi, İstanbul İhracatçı Birlikleri, Fındık Tanıtım Grubu ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen panele fındık ihracatçıları ve üreticileri katıldı.

 2. Hendek Sosyal Destek Merkezi çalışmalarını öğrencileriyle yaptığı bir piknikle sona erdirdi.

  28 Eylül 2015 Pazartesi

  Sakarya İli Hendek İlçesi’nde “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında hizmet veren Hendek Sosyal Destek Merkezi çalışmalarını fındık hasatında çalışan mevsimlik işçi ailelerin bölgeden ayrılmaya başlamasıyla düzenlediği bir piknikle bu sezon için sona erdirdi. Destek Merkezi 2016 yılında diğer merkezlerle beraber yeniden hizmet verecek.