Haberler / Duyurular

Ekim 2015

 1. Günümüzde Çalışma Yaşamı

  09 Ekim 2015 Cuma

  “İnsana yakışır iş ve kapsayıcı büyüme,” BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma için 2030 Gündemi’nin hedeflerinden biridir. Fakat, bugün dünyada insana yakışır işin durumu nedir? ILO Genel Direktörü Guy Ryder köklü değişim ve artan eşitsizlikle boğuşan dünyada İnsana Yakışır İşe ilişkin önlemlere işaret ediyor

 2. Gençlerde istihdam krizi hafiflese bile henüz sona ermekten çok uzak

  08 Ekim 2015 Perşembe

  2012-2014 dönemindeki hafif düzelmeye rağmen gençler arasında işsizlik oranı kriz öncesi dönemin hayli üzerinde kalmaya devam ediyor. Tüm dünyada milyonlarca genç açısından insana yakışır bir iş bulmak bugün de çok zor.

 3. Çocuk bakım merkezleri ve okul öncesi eğitime yatırım Türkiye'de istihdam ve toplumsal cinsiyet eşitliğini arttıracak

  01 Ekim 2015 Perşembe

Eylül 2015

 1. Akçakoca’da düzenlenen Fındık Paneli’nde fındık tarımında çocuk işçiliğinin önlenmesi için çağrı yapıldı.

  28 Eylül 2015 Pazartesi

  Düzce ili Akçakoca ilçesinde 31 Ağustos 2015 tarihinde düzenlenen fındık üretimine ve ihracatına dair güncel konuların konuşulduğu fındık panelinde, fındık tarımında çocuk işçiliği konusu da gündeme getirilerek sektörün tüm paydaşlarına işbirliği çağrısı yapıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi, İstanbul İhracatçı Birlikleri, Fındık Tanıtım Grubu ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen panele fındık ihracatçıları ve üreticileri katıldı.

 2. Hendek Sosyal Destek Merkezi çalışmalarını öğrencileriyle yaptığı bir piknikle sona erdirdi.

  28 Eylül 2015 Pazartesi

  Sakarya İli Hendek İlçesi’nde “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında hizmet veren Hendek Sosyal Destek Merkezi çalışmalarını fındık hasatında çalışan mevsimlik işçi ailelerin bölgeden ayrılmaya başlamasıyla düzenlediği bir piknikle bu sezon için sona erdirdi. Destek Merkezi 2016 yılında diğer merkezlerle beraber yeniden hizmet verecek.

 3. Toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalık eğitimi Akçakoca Esma Hanım Köyü Sosyal Destek Merkezi’nde yapıldı.

  28 Eylül 2015 Pazartesi

  Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) işbirliğiyle Akçakoca Sosyal Destek Merkezi ve civar köylerinde mevsimlik tarım işçilerinin çocukları ile erken çocukluk dönemi toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi yapıldı.

 4. More and Better Jobs for Women: Women’s Empowerment through Decent Work in Turkey

  18 Eylül 2015 Cuma

 5. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder'ın Hürriyet Gazetesine verdiği röportaj

  17 Eylül 2015 Perşembe

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder, “Ankara’da yaptığım görüşmelerde kadın istihdamını gündeme getirmediler, ki bu biraz heves kırıcı. Oysa Türkiye’nin bu konuyu hem sosyal, hem de ekonomik bir sorun olarak değerlendirmesi gerekiyor” dedi.

 6. Çilimli Sosyal Destek Merkezi öğrencileri sezon sonu gösterilerini sundular

  17 Eylül 2015 Perşembe

  Düzce ili Çilimli İlçesi’nde “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında hizmet veren Çilimli Sosyal Destek Merkezinin öğrencileri, fındık hasat sezonunun sonuna gelinmesiyle beraber, ailelerine merkezde aldıkları eğitim boyunca hazırladıkları gösterileri sergilediler. Merkeze kayıtlı 60 öğrenci seneye tekrar buluşmak üzere öğretmenlerine veda edecekler.

 7. Ünye Sosyal Destek Merkezi’nde dersler sona erdi.

  17 Eylül 2015 Perşembe

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında Ünye’de hizmet veren sosyal destek merkezi, işçi ailelerin gitmesiyle beraber çalışmalarını tamamladı.