Haberler / Duyurular

Kasım 2015

 1. ILO Direktörü Guy Ryder Türkiye’deki G20 Liderler Zirvesinde genç işsizliğine dikkat çekti

  26 Kasım 2015 Perşembe

  Antalya, Türkiye’de gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesine katılan ILO Genel Direktörü Guy Ryder; dünyada her yıl yaklaşık 40 milyon iş arayan gencin yalnızca 3 milyonunun iş bulabildiğini ve genç işsizliğinin gerek dünyada gerek Türkiye’de önemli bir sorun olduğunu ifade etti. Yavaşlayan küresel büyümenin en çok istihdam ve özellikle krizlerin sonucundan en çok etkilenen grup olan genç işsizlerin istihdamı üzerinde olumsuz etkisinin olduğuna dikkat çeken Ryder ayrıca genç istihdamı konusunda mesleki eğitim ve stajyerliğin iyi bir çözüm olduğunu vurguladı.

 2. © G20 Website 2023

  ILO Genel Direktörü G20’nin eşitsizliklerle mücadele açılımını memnuniyetle karşıladı ve şimdi uygulamaya odaklanılması gerektiğini belirtti

  18 Kasım 2015 Çarşamba

  G20 Liderleri kapsayıcılığı artırmak ve eşitsizlikleri azaltmak üzere “güçlü, sürdürülebilir ve dengeli bir büyüme” için kapsamlı bir gündem belirledi.

 3. ILO Genel Direktörü eşitsizlik sorununun ele alınmasının ekonomik büyümeye ivme kazandırabileceğini belirtti

  17 Kasım 2015 Salı

  Yavaş ilerleyen büyüme eğiliminin tersine çevrilmesi, kapsayıcı büyüme ve herkes için insana yakışır iş dâhil 2030 sürdürülebilir kalkınma Gündeminin başarısı açısından kritik önemdedir.

 4. ILO Konferansı kooperatiflerin daha adil bir çalışma yaşamı açısından taşıdıkları büyük öneme dikkat çekti

  11 Kasım 2015 Çarşamba

  Uluslararası Kooperatifler Araştırma Konferansı kooperatifler ve çalışma yaşamına ilişkin konularda çalışmalar yapan tüm dünyadan araştırmacıları 10-11 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya’da bir araya getirdi.

 5. “İNSANA YAKIŞIR İŞ”

  09 Kasım 2015 Pazartesi

  ILO Türkiye Ofisi Direktörü Sayın Numan Özcan'ın Boğaziçi Mezunlar Derneği (BÜMED) Aylık Yayını Boğaziçi Dergisine verdiği röportaj

 6. ILO, sürdürülebilir kalkınma, insana yakışır iş ve yeşil işler rehberini kabul etti

  05 Kasım 2015 Perşembe

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Yönetim Kurulu, herkes için çevresel olarak sürdürülebilir ekonomi ve toplumlara Adil Geçiş Rehberi’ni kabul etti.

 7. Ban: BM 70 yaşında, Daha İyi Bir Dünya İçin Daha Güçlü BM

  04 Kasım 2015 Çarşamba

  BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, 24 Ekim BM Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında “Ulusal bayraklar dünyadaki her ülkede gurur ve vatanseverliğin sembolleridir. Ancak, bir bayrak vardır ki hepimize aittir” dedi.

 8. Sokakta çalışan Suriyeli çocuklara yönelik odak grup çalışmaları yapıldı

  04 Kasım 2015 Çarşamba

  ILO Türkiye Ofisi tarafından “Türkiye’de Suriyeli Akınına ILO’nun Yanıtı Projesi” kapsamında “Ankara’da Yenimahalle, Altındağ ve Çankaya İlçelerinde Sokakta Çalışan Suriyeli Çocuklara Yönelik Durum Analizi” çalışması yürütülmektedir.

Ekim 2015

 1. Kısa Belgesel Yarışması: İşyerinde, aile yaşamında ve her yerde toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın emeğine dair başarı hikayeleri

  22 Ekim 2015 Perşembe

  "Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş için Kadınların Güçlendirilmesi” projesi, kadınlar için insana yakışır iş olanaklarının yaratılması, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çalışma standartları alanında farkındalık yaratmak için kısa film ve belgesel yarışması düzenlemektedir. Projenin temel hedefi Türkiye’de kadın istihdamının güçlendirilmesine destek olmaktır.

 2. © AFP / Bulent Kilic 2023

  Kalplerimiz ve düşüncelerimiz Ankara’daki patlamada yaşamını yitirenlerle

  12 Ekim 2015 Pazartesi