Haberler / Duyurular

Eylül 2015

 1. ILO Genel Direktörü Türkiye’yi Ziyaret Ediyor

  01 Eylül 2015 Salı

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder’ın Türkiye ziyareti 22 yıl sonra ILO tarafından Genel Direktör düzeyinde Ankara’ya yapılan en üst düzey ziyaret olma özelliğini taşıyor

Ağustos 2015

 1. Mevsimlik işçiler ve fındık üreticilerinin çocukları Akçakoca Sosyal Destek Merkezi’nde beraber ders alıyorlar.

  25 Ağustos 2015 Salı

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” Akçakoca ayağında mevsimlik tarım işinden alıkonulan çocuklarla beraber fındık üreticilerinin çocukları da ders yapıyor. Proje kapsamında görev alan sosyal hizmet uzmanları bahçe ve ev, ev dolaşarak yeni öğrenci kayıt etmeye devam ediyorlar.

 2. Hendek Sosyal Destek Merkezi’ne her gün yeni öğrenci geliyor.

  25 Ağustos 2015 Salı

  “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında açılan Hendek Karadere sosyal destek merkezinde dersler başladı. Proje kapsamında çalışan 7 öğretmen gündüzleri sosyal destek merkezinde ders veriyor geceleri ise köy köy gezerek aile görüşmeleri yapıyorlar."

 3. Batı Karadeniz’de fındık işçilerinin çocukları için ilk ders zili çaldı.

  25 Ağustos 2015 Salı

  2015 yılı fındık hasat sezonu “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında, Batı Karadeniz’de Sakarya ili Hendek ilçesi, Düzce ili Çilimli ve Akçakoca ilçelerinde proje kapsamındaki okullarda ilk ders zili çaldı.

 4. Çocuk emeği barındırmayan, iyi tarım, iyi fındık bir hayal değil, doktor olmak, öğretmen olmak da öyle

  20 Ağustos 2015 Perşembe

  Uzunisa Sosyal Destek Merkezinde kayıt olan öğrenciler için sınıflar oluşturuldu ve ders programları hazırlandı. Fındık hasadı binlerce işçi ile devam ederken “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında görev alan öğretmenler Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt’ü ziyaret ederek Ordu İlinde çocuk işçiliği ile mücadeleyi nasıl genişletebileceklerini değerlendirdiler.

 5. Bilgilendirme kampanyası başladı

  20 Ağustos 2015 Perşembe

  Ordu Büyükşehir Belediyesi “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” çerçevesinde il genelinde bilgilendirme kampanyası başlattı. Aynı zamanda mevsimlik işçi geçici yerleşim alanlarının çok kalabalık olması nedeniyle işçi ailelerin çocukları arkadaşlarını hoparlörlerle okula çağırıyorlar.

 6. Her şeyden önce hijyen ve sağlık

  19 Ağustos 2015 Çarşamba

  Mevsimlik fındık tarımında çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen yoğun çalışmalara sosyal destek merkezlerindeki öğrenciler için hijyen eğitimi ve diş sağlığı taraması ile devam ediliyor.

 7. Mevsimlik fındık tarımında çocuk işçiliği ile mücadele 2015 fındık hasat sezonunda 3. Yılına giriyor

  18 Ağustos 2015 Salı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ILO tarafından Türkiye'de mevsimlik fındık tarımında çocuk işçiliği ile mücadeleye yönelik ortak çalışmalar 2015 fındık hasat sezonu ile 3. yılında devam ediyor. “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” Avrupa Çikolata Bisküvi ve Şekerleme Sanayi Kuruluşu (CAOBISCO ) tarafından destekleniyor

Temmuz 2015

 1. © Nadia Bseiso / ILO 2023

  Üst düzey politika toplantısında, Suriyeli mülteci krizinin ev sahibi ülkelerin işgücü piyasasında neden olduğu olumsuz etkilerin giderilmesine yönelik çağrıda bulunuldu

  30 Temmuz 2015 Perşembe

 2. ILO Türkiye Ofisi Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Geçim Kaynaklarını Arttırmak İçin Başlattığı Projeyi Paydaşlarına Tanıttı

  02 Temmuz 2015 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi, 30 Haziran 2015 günü ilgili tüm tarafların katılımıyla “Suriyeli Akınına ILO’nun Yanıtı” projesini tanıtmak amacıyla bir açılış toplantısı düzenledi.