Haberler / Duyurular

Ekim 2017

 1. ILO’ya göre, KOBİ gelişimindeki durgunluk istihdama ve ekonomiye zarar veriyor

  10 Ekim 2017 Salı

  ILO’nun en önemli raporunun son sayısına göre, artan küresel işsizliği tersine döndürmenin başlıca yolu; işçilere ve yeniliğe yatırım yapmaktan, ticaret ve sosyal diyalogu geliştirmekten geçiyor.

 2. ILO girişimi, Avrupa ve Orta Asya’da insana yakışır işleri taşıyan bir gelecek için sosyal ortaklık çağrısı yaptı

  05 Ekim 2017 Perşembe

  Avrupa Bölge Toplantısı, bölgede işin geleceğine ilişkin faydaları azami, riskleri asgari kılacak politika çerçevesini onayladı.

 3. ILO’ya göre, Avrupa ve Orta Asya’da ekonomik büyüme ve toplumsal gelişim birlikte ilerlemeli

  03 Ekim 2017 Salı

  ILO Başkanı: “Çalışma yaşamında temel hak ve ilkelere tam saygı, her şeyin kaynağı olan vazgeçilmez temeldir.”

 4. ILO Genel Direktörü, Avrupa ve Orta Asya’da insana yakışır işin geleceğine vurgu yaptı

  02 Ekim 2017 Pazartesi

 5. Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi kapsamında Ordu ilinde saha ziyareti gerçekleştirildi ve paydaş toplantısı yapıldı

  02 Ekim 2017 Pazartesi

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ortaklığında yürütülen “Türkiye’deki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi”* beşinci yılını tamamlarken, proje paydaşları Ordu ilinde sosyal destek merkezlerini ziyaret ederek, 2017 fındık hasat dönemine gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. Uluslararası, ulusal ve yerel paydaşlar bir araya gelerek projenin geldiği aşamayı değerlendirdi.

 6. Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliği ile Mücadelede 5. yıl Geride Kaldı

  02 Ekim 2017 Pazartesi

  Mevsimlik fındık tarımında 2017 hasat sezonu sona ererken “Türkiye’deki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi” kapsamında hizmet veren sosyal destek merkezlerinde verilen eğitimlerin de sonuna gelindi.

Eylül 2017

 1. ILO Avrupa 10. Bölge Toplantısı İstanbul’da yapılıyor

  26 Eylül 2017 Salı

  Uluslararası Çalışma Örgütü Avrupa Bölgesi içinde yer alan üye ülke hükümet, işveren ve işçi temsilcileri ile ILO Merkez ve Avrupa ofisleri yetkililerinin katılacağı toplantı için, başta ILO Genel Direktörü Guy Ryder’in hazırladığı rapor olmak üzere, bir dizi doküman hazırlandı.

 2. “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğiticilerin Eğitimi Programı” Ankara’da Başladı

  25 Eylül 2017 Pazartesi

  ILO Türkiye Ofisi, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) işbirliğiyle, Suriyelilerin yoğun ikamet ettiği illerde Türkçe öğretim faaliyetlerinde bulunan eğitmenler için “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğiticilerin Eğitimi Programı”nı Ankara’da başlattı.

 3. Dünyada 40 milyon kişi modern kölelik koşullarında ve 152 milyon çocuk çalışma yaşamında

  20 Eylül 2017 Çarşamba

  Yeni veriler, köleliğin çağdaş biçimlerine ve çocuk işçiliğine karşı mücadele çabaları önemli ölçüde artırılmadıkça Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine, özellikle Hedef 8.7’ye ulaşılmasının mümkün olmayacağını gösteriyor.

 4. ILO Ankara Bülteni

  19 Eylül 2017 Salı