Haberler / Duyurular

Kasım 2023

 1. Ruh sağlığı hizmetlerini herkes için erişilebilir hale getirelim

  23 Kasım 2023 Perşembe

 2. ILO, Toplumsal Cinsiyet Temelli Uygulamaların Sürekliliği İçin Özel Sektör Eğitimlerini Sürdürüyor

  22 Kasım 2023 Çarşamba

  Eğitim ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin kurumsal çalışma kültürünün parçası yapılması ve şiddet ve tacizin önlenmesi konularında katılımcıların kendi kurumlarında gerek politika düzeyinde gerekse uygulama sürecinde dönüştürücü bir role sahip olmaları ve bilgi ve beceri kazanmaları amaçlanıyor.

 3. ILO Sözleşmesi Işığında “Şiddete Sıfır Tolerans Politika Belgesi”ni Hazırlayan Özçelik-İş Sendikası Belgeyi Uygulamaya Koymaya Hazırlanıyor

  21 Kasım 2023 Salı

  ILO 190 Sayılı Şiddet ve Taciz’in Önlenmesi Sözleşmesi ile uyumlu olarak “Şiddete Sıfır Tolerans Politika Belgesi” ni hazırlayıp kabul eden Özçelik-İş Sendikası, şiddete sıfır tolerans ilkelerinin toplu iş sözleşmelerine yansıtılması dahil bir dizi çalışma yapmayı planlıyor.

 4. NEET’lere Yönelik Kamu İstihdam Hizmetleri Forumu: Küresel ve Yerel Trendler

  20 Kasım 2023 Pazartesi

 5. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

  20 Kasım 2023 Pazartesi

 6. Savaş nedeniyle travma geçiren mültecilere ve depremzedelere terapi sağlanıyor

  10 Kasım 2023 Cuma

  Jin Dawod, Suriye savaşının dehşetinden kurtuldu ve bugün Türkiye'de yaşıyor. Jin herkese, özellikle de savaş nedeniyle travma geçiren mültecilere ve depremzedelere ücretsiz terapi sağlamak da dahil olmak üzere, kullanıcıları kendi ana dillerinde onlara destek olabilecek terapistlerle temasa geçiren çevrimiçi bir platform olan Peace Therapist'in kurucusu.

 7. © WHO 2024

  Gazze’de yaşanan çatışmalar nedeniyle yüzde 60’ın üzerinde istihdam kaybı yaşandı

  06 Kasım 2023 Pazartesi

  ILO, hâlen devam eden İsrail-Hamas çatışmalarının İşgal Altındaki Filistin Topraklarındaki işgücü piyasası ve geçim kaynakları üzerindeki etkisine ilişkin ilk bülteni yayımladı.

Ekim 2023

 1. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılını Büyük Bir Heyecanla Kutluyoruz!

  29 Ekim 2023 Pazar

  Yasser Hassan - ILO Türkiye Ofisi Direktörü

 2. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye’nin İttifak 8.7 bünyesinde Rehber Ülke olması yolunda ilk adımı ILO desteğiyle attı

  26 Ekim 2023 Perşembe

  Bakan Işıkhan: “Çalışma hayatında insan haklarının korunması ve insana yakışır işlerin teşvik edilmesi perspektifi konuları ele alınarak ulusal önceliklerimizi belirleyecek olan İttifak 8.7 yol haritamızı inşallah sizlerin desteğiyle, katılımıyla oluşturacağız”. ILO Türkiye Direktörü Hassan: "Türkiye Cumhuriyeti kendine güven, kararlılık, sorumluluk duygusu ve işbirliğiyle yeni bir adım atıyor. ILO 8.7 konusundaki çalışmaları desteklemeye devam edecek.”

 3. Toplumsal cinsiyet eşitliğine ve sosyal adalete yönelik dönüştürücü çocuk bakımı politika paketlerine yatırım yapmanın faydaları

  26 Ekim 2023 Perşembe