Haberler / Duyurular

Kasım 2023

 1. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

  20 Kasım 2023 Pazartesi

 2. Savaş nedeniyle travma geçiren mültecilere ve depremzedelere terapi sağlanıyor

  10 Kasım 2023 Cuma

  Jin Dawod, Suriye savaşının dehşetinden kurtuldu ve bugün Türkiye'de yaşıyor. Jin herkese, özellikle de savaş nedeniyle travma geçiren mültecilere ve depremzedelere ücretsiz terapi sağlamak da dahil olmak üzere, kullanıcıları kendi ana dillerinde onlara destek olabilecek terapistlerle temasa geçiren çevrimiçi bir platform olan Peace Therapist'in kurucusu.

 3. © WHO 2023

  Gazze’de yaşanan çatışmalar nedeniyle yüzde 60’ın üzerinde istihdam kaybı yaşandı

  06 Kasım 2023 Pazartesi

  ILO, hâlen devam eden İsrail-Hamas çatışmalarının İşgal Altındaki Filistin Topraklarındaki işgücü piyasası ve geçim kaynakları üzerindeki etkisine ilişkin ilk bülteni yayımladı.

Ekim 2023

 1. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılını Büyük Bir Heyecanla Kutluyoruz!

  29 Ekim 2023 Pazar

  Yasser Hassan - ILO Türkiye Ofisi Direktörü

 2. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye’nin İttifak 8.7 bünyesinde Rehber Ülke olması yolunda ilk adımı ILO desteğiyle attı

  26 Ekim 2023 Perşembe

  Bakan Işıkhan: “Çalışma hayatında insan haklarının korunması ve insana yakışır işlerin teşvik edilmesi perspektifi konuları ele alınarak ulusal önceliklerimizi belirleyecek olan İttifak 8.7 yol haritamızı inşallah sizlerin desteğiyle, katılımıyla oluşturacağız”. ILO Türkiye Direktörü Hassan: "Türkiye Cumhuriyeti kendine güven, kararlılık, sorumluluk duygusu ve işbirliğiyle yeni bir adım atıyor. ILO 8.7 konusundaki çalışmaları desteklemeye devam edecek.”

 3. Alliance 8.7 İzleme, Değerlendirme ve Raporlama Eğitimi, Bolu, Ekim 2023

  19 Ekim 2023 Perşembe

 4. Türkiye’nin İttifak 8.7’ye Rehber Ülke Olması Yolunda Bolu'da Eğitim Düzenlendi

  19 Ekim 2023 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi, Türkiye'nin İttifak 8.7'ye Rehber Ülke olarak katılım sürecinin ilk adımı olacak ve 25 Ekim'de gerçekleştirilecek Stratejik Çalıştay'a hazırlık amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı ile sosyal tarafların temsilcilerinin katılımıyla Bolu'da eğitim düzenledi.

 5. Engellilerin istihdama katılımı: ILO herkes için insana yakışır iş amacıyla kapsayıcı politika ve uygulamaları çok taraflı tartıştı

  18 Ekim 2023 Çarşamba

  ILO Türkiye Ofisi, hassas grupların istihdama katılımının artırılması için çalışmaya devam ediyor. İstanbul ve Gaziantep’te düzenlenen toplantılarda, kamu, sivil toplum, özel sektör temsilcileri ve engelli çalışanlar biraraya geldi, sürdürülebilir engelli istihdamı için politika ve pratik uygulama önerileri tartışıldı.

 6. ILO çalıştayında sosyal taraflarda kadın liderliğinin güçlenmesine yönelik olası ortak adımlar belirlendi

  17 Ekim 2023 Salı

  Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi’nin sosyal taraflarlardaki karar mekanizmalarında kadın temsilinin güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiği çalıştayda işçi ve işveren örgütleri arasında, içinde kadınlar için liderlik eğitimlerinin verilmesinin yer aldığı ortak bir görüş metninin oluşturulması yönünde fikir birliği doğdu

 7. Sosyal Kalkınmada Kooperatiflere ilişkin 2023 BM Genel Sekreter Raporu şimdi Türkçe!

  13 Ekim 2023 Cuma