Haberler / Duyurular

Eylül 2023

 1. ILO, eşitsizliğin azaltılmasını ve sosyal adaleti teşvik etmek için küresel iletişim kampanyası başlatıyor

  25 Eylül 2023 Pazartesi

  New York'taki Küresel Vatandaş Festivali'nde tanıtılan ILO'nun “Sosyal Adalet Bu Tarafta” kampanyası, çalışma dünyasındaki eşitsizliklerin azaltılması için acil eylem çağrısında bulunuyor.

 2. ILO ve ÇSGB’den iş teftiş ve rehberlik hizmetlerini güçlendirecek yeni AB projesi

  25 Eylül 2023 Pazartesi

  Proje ile, işyerlerinin Uluslararası Çalışma Standartlarına uyumunun artırılması ve insana yakışır bir çalışma ortamı sağlanmasına katkıda bulunulması hedefleniyor.

 3. Okullar tüm çocuklarımızın!

  23 Eylül 2023 Cumartesi

 4. Herkes için insana yakışır iş için işbirlikleri yoğunlaşıyor

  22 Eylül 2023 Cuma

  “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana Yakışır İşlerin Desteklenmesi” Projesi, herkes insana yakışır çalışma koşullarının nasıl sağlanabileceğinin ve deprem müdahalesine yönelik acil desteğin sonuçlarının tartışıldığı ilk Danışma Kurulu Toplantısını düzenledi.

 5. 18 BM Ajansı Çevre ve İklim Değişikliği için Birarada

  21 Eylül 2023 Perşembe

 6. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda, Adil Bir Geçiş için İstihdam ve Sosyal Korumaya Yönelik Küresel Hızlandırıcı için 21 milyon Euro taahhüt edildi

  18 Eylül 2023 Pazartesi

  Uluslararası Çalışma Örgütü'nün koordine ettiği girişim, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşılmasında önemli bir rol oynayacak.

 7. © M. Crozet / ILO 2023

  Yeni ILO araştırmasına göre dünya 8. SKA'ya ulaşma "yolundan bir hayli sapmış" durumda

  15 Eylül 2023 Cuma

  Herkes için İnsana Yakışır İş konulu 8. Sürdürülebilir Kalkınma Amacına (SKA 8) yönelik ilerlemeye ilişkin ILO analizinde, özellikle sosyal ve çevresel konularda daha yapılması gereken çok şey olduğu tespit edilmiş ve ilerlemeyi hızlandırmak için politika önerileri getirilmiştir.

 8. Girişimcilik sınır tanımaz

  15 Eylül 2023 Cuma

 9. © G20 2023

  Adil geçiş tedbirleri için G20’den ILO’ya destek

  10 Eylül 2023 Pazar

  ILO Genel Direktörü: G20 Liderler Zirvesi Deklarasyonu, çalışma hayatının geleceği açısından hayati önem taşıyan konulara destek mesajları içeriyor.

 10. ILO, ÇSGB ve CAOBISCO Yetkilileri, Hasat Dönemi Faaliyetlerini İzlemek Üzere Ordu ve Samsun’da Saha Ziyaretleri Yaptı

  09 Eylül 2023 Cumartesi

  CAOBISCO Yöneticisi Moral “On yıldır devam eden projemiz geleceğe hizmet ediyor. Yeni dönemde de çalışmalarımıza devam etmeyi planlıyoruz”