Haberler / Duyurular

Nisan 2024

 1. ILO’dan Küçük Ölçekli Hibe Çağrısı

  03 Nisan 2024 Çarşamba

  ILO Türkiye Ofisi temel çalışma ilkeleri ve hakları alanında yenilikçi projeleri desteklemek amacıyla küçük ölçekli bir hibe programı başlatıyor.

 2. ILO Türkiye Ofisi Sosyal Dayanışma Ekonomisini ve Yeşil İşleri Teşvik Ediyor

  03 Nisan 2024 Çarşamba

 3. Temel Çalışma Hakları Projesinde Sosyal Taraflara Eğitici Eğitimi

  02 Nisan 2024 Salı

  Temel Çalışma Hakları Projesi kapsamında geliştirilen eğitim programını uygulayacak uzmanlara yönelik bir eğitici eğitimi atölyesi düzenlendi.

Mart 2024

 1. Engellilere yönelik kapsayıcı istihdam kamu, özel sektör ve sosyal tarafların da dahil olduğu çalıştayda çok yönlü tartışıldı

  28 Mart 2024 Perşembe

  ILO Türkiye Ofisi’nin düzenlediği “Engelli İstihdamını Güçlendirmek: İşbirlikçi Çözümler Çalıştayı”nda katılımcılar, çeşitlilik ve kapsayıcılık ilkeleri esasında engellilerin istihdamını çok yönlü bir perspektifle tartışarak bunun önündeki zorlukları kaldırmak konusunda görüş ve bilgi alışverişinde bulundu.

 2. ILO Türkiye Direktöründen Birleşik Kamu-İş’e Ziyaret

  27 Mart 2024 Çarşamba

 3. Herkes için insana yakışır iş, onur ve üretkenliğe giden yolu nasıl açar?

  25 Mart 2024 Pazartesi

  ILO’nun Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana Yakışır İş Fırsatlarının Desteklenmesi Projesi, toplumları eşitlikçi, kapsayıcı ve sürdürülebilir olacak şekilde güçlendirmeye katkıda bulunuyor. Proje, çalışan ve iş arayanları iş başında eğitim ve becerilerle donatıyor, işverenler ve çalışanlar için yeni işler yaratıp onları kalıcı kılmaları için destek veriyor, kayıtlı çalışmaya erişimle ve eğitim fırsatlarıyla ilgili doğru ve kapsayıcı bilginin yayılmasını sağlıyor. ILO çalışanlarından nasıl ve neden böyle olduğunu dinleyin.

 4. © UNICEF/UNI453255/El Baba 2024

  Filistin'deki işsizlik oranının 2024 yılının ilk çeyreğinde yüzde 57'ye yükselmesi bekleniyor

  19 Mart 2024 Salı

  Yeni yayınlanan tahminler bugüne kadar 507.000 iş kaybının gerçekleştiğine işaret ederek, ekonomik hayattaki aksaklıkların İşgal Altındaki Filistin Topraklarının genelinde istihdam ve geçim kaynakları açısından nasıl benzeri görülmemiş kayıplara yol açtığına ışık tutuyor.

 5. © ILO 2024

  ILO raporu, zorla çalıştırma yoluyla yılda 236 milyar ABD doları tutarında kazanç elde edildiğini ortaya koydu

  19 Mart 2024 Salı

  Özel sektördeki zorla çalıştırma uygulamaları konusunda yayınlanan yeni çalışmaya göre, 2014 yılından bu yana zorla çalıştırma yoluyla elde edilen yasadışı kazançlarda yüzde 37'lik bir artış oldu.

 6. ILO, İstanbul’da Düzenlenen İşyeri Uyum Programı Eğitiminin Ardından Tekstil İşçileri İçin Sertifika Töreni Düzenledi

  19 Mart 2024 Salı

 7. ILO, Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞKUR Yetkililerine Yönelik Uzmanlık Eğitim Programına Ev Sahipliği Yaptı

  19 Mart 2024 Salı