Haberler / Duyurular

Mart 2024

 1. © August de Richelieu 2024

  İşveren ve iş örgütleri toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda ilerleme kaydetmiş olsa da cam tavanlar hâlâ mevcut

  05 Mart 2024 Salı

  Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) İşveren Faaliyetleri Bürosu ve Uluslararası İşverenler Teşkilatı, ulusal işveren ve iş örgütlerinin altı yılda kaydettiği ilerlemeyi değerlendirdi.

 2. ILO, insana yakışır iş ve sosyal koruma için iletişim ve savunuculuk becerilerinin geliştirilmesi konusunda Türkiye'deki üçlü yapı bileşenlerini ve uygulama ortaklarını destekledi

  01 Mart 2024 Cuma

  ILO Türkiye Ofisi ve ITCILO, temel insana yakışır iş ve sosyal koruma ilkelerine ilişkin ortak anlayış ve bilgiyi güçlendirmek ve pekiştirmek, iletişim ve savunuculukta yetkinlikleri geliştirmek amacıyla bir eğitim çalıştayı düzenledi. İki günlük çalıştayda üçlü yapı bileşenleri ve uygulama ortaklarından temsilciler buluştu.

Şubat 2024

 1. İş Teftiş ve Rehberlik Projesinden “Stratejik Uyum Planlaması” ve “İş Teftiş Rehberlik İş Akışlarının Standartlaştırılması Çalıştayları”

  28 Şubat 2024 Çarşamba

  Çalıştaylarda Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı için stratejik uyum modeli ve planı ile taslak iş akışları oluşturuldu.

 2. © Victor Libuku / ILO 2024

  Uluslararası Çalışma Örgütü ve Uluslararası Denizcilik Örgütü, balıkçıların tıbbi muayenesine ilişkin yeni kılavuz ilkeler belirledi

  22 Şubat 2024 Perşembe

  Balıkçı gemilerinde fiziksel olarak zorlayıcı bir iş yapan mürettebatın sağlık durumu buna müsait olmalı. Yeni hazırlanan kılavuzlar, bu alandaki tıbbi muayeneleri iyileştirip standart hale getirerek balıkçılık sektöründe sağlık ve güvenliğe katkıda bulunacak.

 3. Temel Çalışma Hakları Projesinin ilk Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

  21 Şubat 2024 Çarşamba

  Proje kapsamında uygulanması planlanan faaliyetler Kurul Üyeleri tarafından değerlendirildi, görüş ve öneriler sunuldu.

 4. Değişim sosyal adalete odaklanarak başlamalıdır

  20 Şubat 2024 Salı

  Dünya Sosyal Adalet Günü’nde ILO Genel Direktörü Gilbert F. Houngbo: “Tarihin akışını sosyal adalet lehine değiştirmek için eşsiz bir fırsatımız var”.

 5. © Ramasomanana / UNICEF 2024

  Son verilere göre dünya genelinde 1,4 milyar çocuk temel sosyal korumadan yoksun

  14 Şubat 2024 Çarşamba

  Düşük gelirli ülkelerde, çocukların 10’da 1’inden daha azı çocuk ödeneklerine erişebildiği için çocuklar hastalıklara, eğitim eksikliklerine, yetersiz beslenmeye, yoksulluğa ve eşitsizliğe karşı savunmasız kalıyor.

 6. YASSER HASSAN, ILO Türkiye Direktörü

  06 Şubat 2024 Salı

  Yok olan hayatları kederle anan ILO, yıkıcı depremlerin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Ocak 2024

 1. © ILO 2024

  Küresel Sosyal Adalet Koalisyonu’nun artık 100 ortağı var

  23 Ocak 2024 Salı

  Devletler, işveren ve işçi örgütleri, uluslararası örgütler, akademik kurumlar ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, çok taraflı işbirliğini geliştirmek ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ve İnsana Yakışır İş Gündemine yönelik ilerlemeyi hızlandırmak amacıyla Koalisyona katılıyor.

 2. Bir çocuğun daha yüzü gülüyor…

  22 Ocak 2024 Pazartesi