Haber

ILO ve IBB Ortaklığı İlk Meyvelerini Veriyor!

ILO Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan ile ILO uzman ve yöneticilerinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve ekibiyle yaptığı potansiyel iş birliği görüşmeleri ilk meyvelerini vermeye başladı.

Haberler | 23 Haziran 2021 Çarşamba
İnsana yakışır iş fırsatlarını arttırmayı ve İstanbul’da ikamet eden Türk vatandaşları ve mültecilerin istihdam hizmetlerinden yararlanarak kayıtlı ve güvenceli işlere yerleştirilebilmesini amaçlayan mesleki eğitimler başlıyor.

“Moto Kurye” ve “Çağrı Merkezi Operatörlük Eğitimi” ile başlayacak olan eğitim serüveni 1040 kişiye çevrim içi ve yüz yüze eğitim alma imkanı sağlarken, ihtiyaç durumunda, Türkçe ’ye yeterince hakim olmayan mülteci katılımcılara dil eğitimi imkanı da sunuyor. Katılımcılara maddi destek de sağlayan eğitimler, katılımcıların gelecekte herhangi bir yardıma gereksinim duymadan hayatlarına devam etmesini amaçlıyor.

Eğitimlerle ilgili tüm detaylı bilgi ise https://bio.ibb.istanbul/ adresinde yer alıyor.

Tüm bu eğitimler ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu (USBPRM) tarafından finanse edilen Türkiye’de Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için İnsana Yakışır İş Fırsatları Projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir.