Gençler hazır mısınız, bu sizin için!

10 Haziran’da ILO Türkiye ve UNDP ev sahipliğindeki “Gençlik Forumu”na davetlisiniz.

Haberler | 01 Haziran 2021 Salı
© Levent Kulu, UNDP Turkey
ILO Türkiye Ofisi ve UNDP 2020 güz aylarından bu yana, gençlerin iş gücüne katılımının COVID-19 krizinden nasıl etkilendiğine yönelik yürüttüğü çalışmalara bir yenisini kamu sektörü, özel sektör, STK temsilcilerinin bir araya geleceği “Gençlik Forumu” ile eklemeye hazırlanıyor.

UNDP iş birliği ile aylardır süregelen, çeşitli STK’ların, kanaat önderlerinin, sanatçıların, sektör liderlerinin katıldıkları çevrim içi çalıştaylarda, etkinliklerde ve araştırmalarda yer ve söz verilen gençlerin sesini daha yüksek sesle duyurmak üzere hazırlanan Gençlik Bildirgesi de bu Forum’da katılımcıların, çeşitli sektör temsilcilerinin bilgilerine sunulacak.

© Levent Kulu, UNDP Turkey
Pandemi sebebiyle, açık havada, gerekli COVID-19 önlemlerinin alındığı ve kısıtlı sayıda katılımcı kabul edilecek olan etkinlik çevrim içi olarak da takip edilecek. Programın detayları önümüzdeki günlerde ILO Türkiye ve UNDP Türkiye sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

ILO Türkiye Ofisi’nin konuya ilgili yayınlarına buradan ulaşabilirken, UNDP Türkiye’nin konuya ilişkin çalışmaları ise burada yer almaktadır.

Tüm bu çalışmalar; Japonya Hükümeti tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi ve ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu (USBPRM) tarafından finanse edilen ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yürütülen Türkiye’de Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için İnsana Yakışır İş Fırsatları Projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir.

© Levent Kulu, UNDP Turkey