Webinar

ILO Kooperatiflerin Yönetişim ve Sürdürülebilirlik Kapasitelerinin Artırılması İçin Webinar Serisini Başlatıyor!

ILO Türkiye Ofisi, kooperatiflerin sorunlarına ışık tutacak bir webinar serisi başlatarak kooperatifleri desteklemeye devam ediyor.

Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklara Destek Programı kapsamında, yerel halk ve mültecilerin ortak olduğu kadın kooperatiflerine yönelik yaptığımız anket çalışması ile kooperatiflerin sorularını derledik. Tespit edilen sorulara muhtemel cevaplar oluşturmak amacıyla bu konuda uzman kurumların davet edileceği çevrimiçi bir toplantı serisi gerçekleştirerek, kooperatiflerin yönetişim ve sürdürülebilirlik kapasitelerinin artırılmasına destek vermeye devam ediyoruz.

İlki 26 Ocak 2021 Salı Saat 14:00 ile 16:00 arasında gerçekleşecek etkinliğe, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu, T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı temsilcilerinin katılımıyla kooperatiflerin güncel bilgi ve doğru uygulama yöntemlerinden haberdar olmaları amaçlanmaktadır.

İkincisi 28 Ocak 2021 Perşembe günü Saat 14:00 ile 16:00 arasında gerçekleşecek etkinlikte ise, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri yer alacaktır.

Anketler yoluyla tespit edilen soruların yanı sıra, sorularınızı etkinlik sırasında da yöneltebileceksiniz.

Kayıt Linki (webinar 1): https://forms.gle/3njb1JLzq58Ynx6D7

Kayıt Linki (webinar 2): https://forms.gle/GrJDZGv1Km5anzABA