Videolar

 1. Video

  ILO tarafından yürütülen İşyeri Uyum Programı’ndan faydalanan bir işletmede çalışan Muhammed Najjar’ın hikayesi

  07 Mayıs 2019 Salı

  ILO İşyeri Uyum Programı, aynı işyerinde çalışan Suriyeli ve Türkiyeli işçilerin, çalışma kültürlerine uyumlarını desteklemeye ve önyargıları ortadan kaldırmaya yönelik eğitimler ile çalışma barışının tesisi ve geliştirilmesine yardımcı olmayı, birlik ve beraberlik içinde verimli ve huzurlu bir çalışma ortamına katkı sağlamayı amaçlar. ILO'nun yürüttüğü İşyeri Uyum Programı'ndan Adana, Mersin ve Gaziantep illerinde 16 firmada çalışan 150'yi aşkın Suriyeli ve Türkiyeli işçi yararlandı.

 2. Video

  Suriyeli mülteciler ev sahibi topluluklarla birlikte daha iyi işler için eğitim görüyor

  23 Mayıs 2016 Pazartesi

  Suriyeli mülteciler ve ev sahibi toplulukların üyeleri istihdam şanslarını artırmak için Türkçe dil derslerine ve mesleki eğitim programlarına katılıyor. Türkiye’deki bu programlar, her iki kesim için de geçim imkânlarının iyileştirilmesi ve insana yakışır iş fırsatlarının yaygınlaştırılması amacıyla yerel ortaklar tarafından ILO desteğiyle uygulanıyor.

 3. CNN Türk

  ILO Direktörü Guy Ryder Türkiye’deki G20 Liderler Zirvesinde genç işsizliğine dikkat çekti

  26 Kasım 2015 Perşembe

  Antalya, Türkiye’de gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesine katılan ILO Genel Direktörü Guy Ryder; dünyada her yıl yaklaşık 40 milyon iş arayan gencin yalnızca 3 milyonunun iş bulabildiğini ve genç işsizliğinin gerek dünyada gerek Türkiye’de önemli bir sorun olduğunu ifade etti. Yavaşlayan küresel büyümenin en çok istihdam ve özellikle krizlerin sonucundan en çok etkilenen grup olan genç işsizlerin istihdamı üzerinde olumsuz etkisinin olduğuna dikkat çeken Ryder ayrıca genç istihdamı konusunda mesleki eğitim ve stajyerliğin iyi bir çözüm olduğunu vurguladı.

 4. Video

  More and Better Jobs for Women: Women’s Empowerment through Decent Work in Turkey

  18 Eylül 2015 Cuma

 5. CNN Türk

  ILO Genel Müdürü Guy Ryder: " İşsizlik ve gelir dağılımı eşitsizliğine karşı sosyal ve ekonomik politikalar bir arada yürütülmeli"

  03 Eylül 2015 Perşembe

  G20 kapsamında Türkiye’ye gelen ve CNNTurk’e konuşan ILO Genel Direktörü Guy Ryder, küresel anlamda çalışma hayatına dair en önemli sorunların işsizlik ve gelir dağılmı eşitsizliği olduğunu söyleyerek bu konuda dengeli dağılımı olan vergi ve ücret politikaları ile daha etkin sosyal koruma sistemlerini içeren sosyal ve ekonomik politikaların bir arada yürütülmesi gerektiğini ifade etti. Ryder ayrıca, Türkiye’de yüksek seyreden iş kazalarının önlenmesi için yasal düzenlemeler kadar, kazaları önleme kültürünün oluşturulmasının da elzem olduğunu ifade etti.