Videolar

 1. Video

  ILO Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Sözleşmesi’nin Kabulüne İlişkin Video

  31 Temmuz 2019 Çarşamba

 2. Video

  "Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler" Projesi I. Faz Kapanış Toplantısı Videosu

  07 Haziran 2019 Cuma

 3. Video

  ILO Genel Direktörü Guy Ryder'ın CNNTürk Röportajı

  23 Mayıs 2019 Perşembe

  G20 kapsamında Türkiye’ye gelen ve CNNTurk’e konuşan ILO Genel Direktörü Guy Ryder, küresel anlamda çalışma hayatına dair en önemli sorunların işsizlik ve gelir dağılmı eşitsizliği olduğunu söyleyerek bu konuda dengeli dağılımı olan vergi ve ücret politikaları ile daha etkin sosyal koruma sistemlerini içeren sosyal ve ekonomik politikaların bir arada yürütülmesi gerektiğini ifade etti. Ryder ayrıca, Türkiye’de yüksek seyreden iş kazalarının önlenmesi için yasal düzenlemeler kadar, kazaları önleme kültürünün oluşturulmasının da elzem olduğunu ifade etti.

 4. Video

  Mobilyacılık Eğitimi Aldı, Hayatı Değişti / NTV

  07 Mayıs 2019 Salı

 5. Video

  Hayata Fırsat Projesiyle Suriyeli Sığınmacılara Ücretsiz Mesleki Eğitimi Veriliyor / NTV

  07 Mayıs 2019 Salı

 6. Video

  ILO ekipleri “Hayata Fırsat” için sahada - Konya / Anadolu Ajansı

  07 Mayıs 2019 Salı

 7. Mesleki Eğitim

  ILO tarafından yürütülen mesleki eğitim kursuna katılan ve daha sonra çıraklık eğitimine yönlendirilen Boshra Shaal’in hikayesi

  07 Mayıs 2019 Salı

  Boshra, ILO tarafından yerel ortaklarla iş birliğinde yürütülen mesleki eğitimler ve Türkçe dil kurslarına katılan binlerce Suriyeliden sadece birisi. Esnaf ve Sanatkâr Odaları ve Mesleki Eğitim Merkezleri ile iş birliği halinde ILO, işletmelerin ve Suriyelilerin çıraklık sistemiyle ilgili bilgilendirilmesi, mesleki eğitim merkezleri ile özel sektör arasında bağlantılar kurmak suretiyle Suriyelilerin çıraklık programlarına erişimlerini destekliyor.