Videolar

 1. Video

  Hayata Fırsat Projesiyle Suriyeli Sığınmacılara Ücretsiz Mesleki Eğitimi Veriliyor / NTV

  07 Mayıs 2019 Salı

 2. Video

  ILO ekipleri “Hayata Fırsat” için sahada - Konya / Anadolu Ajansı

  07 Mayıs 2019 Salı

 3. Mesleki Eğitim

  ILO tarafından yürütülen mesleki eğitim kursuna katılan ve daha sonra çıraklık eğitimine yönlendirilen Boshra Shaal’in hikayesi

  07 Mayıs 2019 Salı

  Boshra, ILO tarafından yerel ortaklarla iş birliğinde yürütülen mesleki eğitimler ve Türkçe dil kurslarına katılan binlerce Suriyeliden sadece birisi. Esnaf ve Sanatkâr Odaları ve Mesleki Eğitim Merkezleri ile iş birliği halinde ILO, işletmelerin ve Suriyelilerin çıraklık sistemiyle ilgili bilgilendirilmesi, mesleki eğitim merkezleri ile özel sektör arasında bağlantılar kurmak suretiyle Suriyelilerin çıraklık programlarına erişimlerini destekliyor.

 4. Video

  ILO tarafından yürütülen İşyeri Uyum Programı’ndan faydalanan bir işletmede çalışan Muhammed Najjar’ın hikayesi

  07 Mayıs 2019 Salı

  ILO İşyeri Uyum Programı, aynı işyerinde çalışan Suriyeli ve Türkiyeli işçilerin, çalışma kültürlerine uyumlarını desteklemeye ve önyargıları ortadan kaldırmaya yönelik eğitimler ile çalışma barışının tesisi ve geliştirilmesine yardımcı olmayı, birlik ve beraberlik içinde verimli ve huzurlu bir çalışma ortamına katkı sağlamayı amaçlar. ILO'nun yürüttüğü İşyeri Uyum Programı'ndan Adana, Mersin ve Gaziantep illerinde 16 firmada çalışan 150'yi aşkın Suriyeli ve Türkiyeli işçi yararlandı.

 5. Video

  Suriyeli mülteciler ev sahibi topluluklarla birlikte daha iyi işler için eğitim görüyor

  23 Mayıs 2016 Pazartesi

  Suriyeli mülteciler ve ev sahibi toplulukların üyeleri istihdam şanslarını artırmak için Türkçe dil derslerine ve mesleki eğitim programlarına katılıyor. Türkiye’deki bu programlar, her iki kesim için de geçim imkânlarının iyileştirilmesi ve insana yakışır iş fırsatlarının yaygınlaştırılması amacıyla yerel ortaklar tarafından ILO desteğiyle uygulanıyor.

 6. CNN Türk

  ILO Direktörü Guy Ryder Türkiye’deki G20 Liderler Zirvesinde genç işsizliğine dikkat çekti

  26 Kasım 2015 Perşembe

  Antalya, Türkiye’de gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesine katılan ILO Genel Direktörü Guy Ryder; dünyada her yıl yaklaşık 40 milyon iş arayan gencin yalnızca 3 milyonunun iş bulabildiğini ve genç işsizliğinin gerek dünyada gerek Türkiye’de önemli bir sorun olduğunu ifade etti. Yavaşlayan küresel büyümenin en çok istihdam ve özellikle krizlerin sonucundan en çok etkilenen grup olan genç işsizlerin istihdamı üzerinde olumsuz etkisinin olduğuna dikkat çeken Ryder ayrıca genç istihdamı konusunda mesleki eğitim ve stajyerliğin iyi bir çözüm olduğunu vurguladı.

 7. Video

  More and Better Jobs for Women: Women’s Empowerment through Decent Work in Turkey

  18 Eylül 2015 Cuma