Video

Kayıtlı İstihdama Geçiş Programı (KİGEP) herkes için sosyal korumayı destekliyor

Yayın tarihi: 30 Kasım 2021 Salı | Ölçek/süre: 2:19

Zorluklarla başa çıkmak ve üretken bir büyüme için herkes için sosyal güvenliği sağlamak vazgeçilmez. İnsana yakışır işlere ve sosyal korumaya herkesin erişebilmesi, kimsenin geride kalmaması anlamına geliyor.

ILO Türkiye Ofisi’nin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile birlikte uyguladığı Kayıtlı İstihdama Geçiş Programı (KİGEP), daha çok çalışanın tüm potansiyelini açığa çıkarabilmesi için sosyal güvence sağlarken, işverenleri de desteklemeye devam ediyor.

KİGEP, “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana Yakışır İş Fırsatlarının Desteklenmesi Projesi” kapsamında uygulanmaktadır. Proje, “KfW Kalkınma Bankası aracılığıyla Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından finanse edilir ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinasyonunda ILO Türkiye Ofisi tarafından yürütülür.

ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu (USPRM) tarafından finanse edilen “Türkiye’de Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için İnsana Yakışır İş Fırsatları Projesi” de KİGEP’e kısmi destek sağlamaktadır.