Multimedya

 1. © Kıvanç Özvardar / ILO 2023

  Video

  İnsana yakışır iş, üretken ve sürdürülebilir işletmelerde büyüyor: İŞMEP (İşyerinde Mesleki Eğitim ve Gelişim Programı)

  20 Mayıs 2021 Perşembe

  İŞMEP (İşyerinde Mesleki Eğitim ve Gelişim Programı) herkes için insana yakışır iş olanaklarını geliştiriyor. ILO Türkiye Ofisi’nin yeni destek programı, işletmelere ve çalışanlara daha çok kayıtlı iş olanağı, beceri geliştirme ve daha sağlıklı çalışma koşulları sağlıyor.

 2. Video

  Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 8: İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

  19 Mayıs 2021 Çarşamba

  Peki bu amaç neden önemli?

 3. Video

  ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan’ın 1 Mayıs Mesajı

  01 Mayıs 2021 Cumartesi

 4. COVID-19: İş yerinde çalışanları korumak

  COVID-19 küresel salgınında sağlık ve bakım hizmeti çalışanlarının ruh sağlığını korumak

  07 Nisan 2021 Çarşamba

  Sağlık ve bakım hizmeti çalışanları, bir yıldan fazla bir süredir, COVID-19 küresel salgınıyla mücadelenin ön saflarında yer alıyor. Bu durum, daha fazla iş yükü ve daha uzun çalışma saatleri ile sürekli enfeksiyon riskiyle karşı karşıyayken dinlenmek ve bu amaçla izin almak için yeterli zamanın olmamasıyla sonuçlanıyor. Ayrıca pek çoğu işlerini yaparken şiddet ve tacize maruz kalıyor. Bunların tümü sağlık çalışanlarının sağlığına ve ruh sağlığına zarar veriyor.

 5. Video

  Çalışma Hayatında ILO

  24 Mart 2021 Çarşamba

  ILO, çalışma standartlarını belirlemek, tüm kadınlar ve erkekler için insana yakışır işleri yaygınlaştırmaya yönelik politikalar ve programlar geliştirmek üzere 187 Üye Devletten hükümetleri, işçi ve işveren temsilcilerini bir araya getiren üç taraflı tek BM kuruluşudur.

 6. © Kivanc Ozvardar / ILO 2023

  Video

  Kayıtlı İstihdama Geçiş Programı (KİGEP) büyümeye devam ediyor

  23 Mart 2021 Salı

  Çalışanları ve insana yakışır işleri koruyan ve yeni işler yaratılmasını destekleyen Program, binlerce ek çalışanı kapsayacak şekilde genişliyor.

 7. Video

  ILO’nun Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nda (TÜRK-İŞ) Verdiği “Çalışma Yaşamı ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Eğitimi Videosu – 12 Mart 2021

  12 Mart 2021 Cuma