Multimedya

 1. COVID-19: İş yerinde çalışanları korumak

  COVID-19 küresel salgınında sağlık ve bakım hizmeti çalışanlarının ruh sağlığını korumak

  07 Nisan 2021 Çarşamba

  Sağlık ve bakım hizmeti çalışanları, bir yıldan fazla bir süredir, COVID-19 küresel salgınıyla mücadelenin ön saflarında yer alıyor. Bu durum, daha fazla iş yükü ve daha uzun çalışma saatleri ile sürekli enfeksiyon riskiyle karşı karşıyayken dinlenmek ve bu amaçla izin almak için yeterli zamanın olmamasıyla sonuçlanıyor. Ayrıca pek çoğu işlerini yaparken şiddet ve tacize maruz kalıyor. Bunların tümü sağlık çalışanlarının sağlığına ve ruh sağlığına zarar veriyor.

 2. Video

  Çalışma Hayatında ILO

  24 Mart 2021 Çarşamba

  ILO, çalışma standartlarını belirlemek, tüm kadınlar ve erkekler için insana yakışır işleri yaygınlaştırmaya yönelik politikalar ve programlar geliştirmek üzere 187 Üye Devletten hükümetleri, işçi ve işveren temsilcilerini bir araya getiren üç taraflı tek BM kuruluşudur.

 3. © Kivanc Ozvardar / ILO 2021

  Video

  Kayıtlı İstihdama Geçiş Programı (KİGEP) büyümeye devam ediyor

  23 Mart 2021 Salı

  Çalışanları ve insana yakışır işleri koruyan ve yeni işler yaratılmasını destekleyen Program, binlerce ek çalışanı kapsayacak şekilde genişliyor.

 4. Video

  ILO’nun Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nda (TÜRK-İŞ) Verdiği “Çalışma Yaşamı ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Eğitimi Videosu – 12 Mart 2021

  12 Mart 2021 Cuma

 5. Video

  Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve İnsana Yakışır İş Perspektifinden: Evde Çalışma” Webinarı Videosu – 4 Mart 2021

  04 Mart 2021 Perşembe

 6. Video

  Dünya’da İstihdam ve Sosyal Görünüm 2021

  24 Şubat 2021 Çarşamba

  Dijital Platformlar çalışma yaşamını nasıl dönüştürüyor; platform ekonomisi çalışanları için ne gibi fırsatlar ve zorluklar getiriyor? ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan ILO’nun son raporundaki bulguları anlatıyor!

 7. Video

  Dünya Sosyal Adalet Günü

  22 Şubat 2021 Pazartesi

  “Barış istiyorsan adalet ek” sloganıyla kurulmuş olan ILO, Dünya Sosyal Adalet Günü’nde bir kez daha çağrıda bulunuyor: Eşitsizliklerin ve yoksulluğun ortadan kalktığı, adaletin hüküm sürdüğü, daha yeşil ve daha iyi bir gelecek için hep birlikte çalışalım!