Multimedya

 1. Sunum

  Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü Slayt Gösterisi 2019

  26 Nisan 2019 Cuma

 2. Sunum

  Çalışma Hayatında Sosyal Diyaloğun Geliştirilmesi Hibe Programı

  08 Eylül 2016 Perşembe

 3. Video

  Suriyeli mülteciler ev sahibi topluluklarla birlikte daha iyi işler için eğitim görüyor

  23 Mayıs 2016 Pazartesi

  Suriyeli mülteciler ve ev sahibi toplulukların üyeleri istihdam şanslarını artırmak için Türkçe dil derslerine ve mesleki eğitim programlarına katılıyor. Türkiye’deki bu programlar, her iki kesim için de geçim imkânlarının iyileştirilmesi ve insana yakışır iş fırsatlarının yaygınlaştırılması amacıyla yerel ortaklar tarafından ILO desteğiyle uygulanıyor.

 4. CNN Türk

  ILO Direktörü Guy Ryder Türkiye’deki G20 Liderler Zirvesinde genç işsizliğine dikkat çekti

  26 Kasım 2015 Perşembe

  Antalya, Türkiye’de gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesine katılan ILO Genel Direktörü Guy Ryder; dünyada her yıl yaklaşık 40 milyon iş arayan gencin yalnızca 3 milyonunun iş bulabildiğini ve genç işsizliğinin gerek dünyada gerek Türkiye’de önemli bir sorun olduğunu ifade etti. Yavaşlayan küresel büyümenin en çok istihdam ve özellikle krizlerin sonucundan en çok etkilenen grup olan genç işsizlerin istihdamı üzerinde olumsuz etkisinin olduğuna dikkat çeken Ryder ayrıca genç istihdamı konusunda mesleki eğitim ve stajyerliğin iyi bir çözüm olduğunu vurguladı.

 5. Video

  More and Better Jobs for Women: Women’s Empowerment through Decent Work in Turkey

  18 Eylül 2015 Cuma

 6. CNN Türk

  ILO Genel Müdürü Guy Ryder: " İşsizlik ve gelir dağılımı eşitsizliğine karşı sosyal ve ekonomik politikalar bir arada yürütülmeli"

  03 Eylül 2015 Perşembe

  G20 kapsamında Türkiye’ye gelen ve CNNTurk’e konuşan ILO Genel Direktörü Guy Ryder, küresel anlamda çalışma hayatına dair en önemli sorunların işsizlik ve gelir dağılmı eşitsizliği olduğunu söyleyerek bu konuda dengeli dağılımı olan vergi ve ücret politikaları ile daha etkin sosyal koruma sistemlerini içeren sosyal ve ekonomik politikaların bir arada yürütülmesi gerektiğini ifade etti. Ryder ayrıca, Türkiye’de yüksek seyreden iş kazalarının önlenmesi için yasal düzenlemeler kadar, kazaları önleme kültürünün oluşturulmasının da elzem olduğunu ifade etti.