Kütüphane ve Bilgilendirme Hizmetleri


ILO’nun pek çok bilgi servisi, Cenevre’deki ILO kütüphanesindeki bilgi ağına bağlı olarak hizmet vermektedir. Bu bilgi ağı, ILO sosyal tarafları, ILO çalışanları ve ILO ortak kurumlarının kapasitelerinin artırılarak, ILO bilgi kaynaklarından etkin bir biçimde faydalanmalarını hedeflemektedir.

ILO kütüphanesi, bilgi danışma hizmeti sağlamakta, değişik konularda pek çok dilde, 1 milyonun üzerinde kitap, rapor, dergi, yasa metinleri, istatistik yayınlar ve elektronik bilgi kaynakları sunmaktadır.

Çalışma ve sosyal konularla ilgili meseleleri kapsayan dünya çapında bir veri tabanı olan LABORDOC, Internet üzerinden çalışma yaşamı ile ilgili bilgi uzmanları için bilgi araştırma hizmeti sağlamakta ve projeler-eğitim kursları geliştirmektedir.

ILO kütüphanesine ek olarak, ILO bilgi ağı Cenevre’deki uzmanlaşmış pek çok bilgi merkezi ile dünyadaki ILO ofislerini, üç bölgesel doküman merkezini (Abidjan, Bangkok ve Lima) ile diğer merkezleri kapsamaktadır. Ayrıca, dünyadaki istatistik, hukuki ve diğer bölümler bu ağ aracılığı ile bilginin yayılmasına katkıda bulunmaktadır.


ILO Kütüphanesi
4 route des Morillons
CH - 1211 Cenevre 22
İsviçre

Tel: +41 22 799 8682
Fax: +41 22 799 6516
Email: library@ilo.org
<