ILO Türkiye Ofisi

 • © UNDP Turkey

  ILO ve UNDP Gaziantep’te Esnaf ve Sanatkârları Koronavirüs Salgınıyla Mücadelede Maske Üretimi için Destekliyor

  AB ve KfW Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen ILO-UNDP ortak işbirliği, Gaziantep Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni (GESOB) günlük 25 bin yüz maskesi üretim ve dağıtımı yoluyla destekleyecek. Maskeler, yaklaşık 4 bin 500 KOBİ ve 40 bin işçinin faaliyette olduğu sanayi bölgesindeki binlerce çalışanın ihtiyacını karşılayacak. Binlerce kişiye kişisel koruyucu ekipmana erişim sağlamasının yanı sıra, iki Birleşmiş Milletler (BM) kuruluşunun işbirliği yaptığı proje, hâlihazırda kadınların istihdam edildiği GESOB Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki üretim hattında, Gaziantep ilinde beceri geliştirme ve mesleki eğitim yoluyla yerel sosyo-ekonomik güçlenmeyi destekliyor. Bu proje, ILO ve UNDP’nin Türkiye’de COVID-19 küresel salgınıyla mücadele planının bir parçası olarak uygulanıyor.

 • © Marvin Meyer

  Dünyada İstihdam ve Sosyal Görünüm 2021

  Dijital ekonominin hızlı büyümesi, uyumlu politika önlemleri gerektiriyor

  Dijital çalışma platformlarının büyümesi, çalışanlar ve işletmeler için fırsatlar ve zorluklar yaratıyor, öte yandan uluslararası politika diyaloğuna ihtiyaç duyuluyor.

 • Canlı Yayın

  Gösteri devam etmeli!

  ILO ve UNDP Türkiye Ofisleri iş birliğinde gerçekleşen canlı yayınlar serisi yaratıcı endüstriler ve sahne sanatlarını ele almaya devam ediyor.

 • Çevrim İçi Seminer

  ‘Evde Çalışma’yı Tartışacağımız 4 Mart’taki Webinar’a Herkesi Bekliyoruz

  Etkinlikte pandemiyle birlikte yaygınlaşan bir çalışma biçimi olarak daha sık gündeme gelen kadınların evde çalışması konusu toplumsal cinsiyet eşitliği ve insana yakışır iş perspektifinden tartışılacak.

 • © Kivanc Ozvardar - ILO

  Yaparak öğrenme, en güçlü öğrenmedir

  Suriyeli ve Türk işçiler, becerilerini iş başında geliştiriyor ve yeni edindikleri becerileri doğrudan uygulama imkânı buluyorlar.

 • Video

  Dünya Sosyal Adalet Günü

  “Barış istiyorsan adalet ek” sloganıyla kurulmuş olan ILO, Dünya Sosyal Adalet Günü’nde bir kez daha çağrıda bulunuyor: Eşitsizliklerin ve yoksulluğun ortadan kalktığı, adaletin hüküm sürdüğü, daha yeşil ve daha iyi bir gelecek için hep birlikte çalışalım!