COVID-19

 1. © UN Women/Ploy Phutpheng 2020

  Blog

  Toplumsal cinsiyet eşitliği, COVID-19 sonrası ekonomik toparlanmanın merkezinde olmalı

  20 Ağustos 2020 Perşembe

  Küresel salgın, çalışan kadınları orantısız olarak etkiliyor. Hükümetler, COVID-19’un kadınların işlerine yaptığı etkileri giderecek politikaları ön plana çıkarmalı.

 2. Uluslararası Gençlik Günü

  Demet Akbağ: Gençleri desteklemek için şimdi harekete geçin!

  13 Ağustos 2020 Perşembe

  Ödüllü sanatçı Demet Akbağ, “yalnızlaşmış ve ayrışmış bir genç nesil” oluşması tehlikesine karşı acilen harekete geçmeye çağırıyor!

 3. © GARAGE ISLAND CREW/CULTURA AFP 2020

  Gençllik ve COVID-19

  COVID-19, gençlerin %70’ten fazlasının eğitimini aksatıyor

  11 Ağustos 2020 Salı

  Uluslararası Çalışma Örgütü’ne göre, küresel salgının gençler üzerindeki orantısız etkisi, mevcut eşitsizlikleri daha da ağırlaştırıyor ve bir neslin üretkenlik potansiyelini azaltma tehlikesi yaratıyor.

 4. © Kivanc Ozvardar / ILO 2020

  Haberler

  Yeni zorluklar, yeni fırsatları getiriyor

  03 Ağustos 2020 Pazartesi

  COVID-19 pandemisinin sosyo-ekonomik etkileri dünyayı alaşağı etti. Öyle ki, dünyada bu durumdan etkilenmeyen herhangi bir çalışan ya da işletme muhtemelen bulunmuyor. Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) son verilerine göre 2020’nin ilk yarısında çalışma saatlerindeki kayıplar yükselmeye devam etti. Buna göre yılın ilk çeyreğinde küresel çalışma saatlerinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 5.4 düşüş yaşandı, bu da 155 milyon tam zamanlı işe karşılık geliyor. Pandeminin kırılgan ve güvencesiz koşullarda yaşayanları daha orantısız etkilediği de bir diğer gerçek. Türkiye’de de birçok işletme ve çalışan durumdan ciddi zarar gördü. Ancak hepsi değil: İzmir’de faaliyet gösteren ve KİGEP’ten faydalanan Pir Nakış gibi.

 5. Haberler

  COVID-19' la Mücadelede Sektörel Tedbirlere İlişkin Arapça Dokümanlar

  30 Temmuz 2020 Perşembe