COVID-19

 1. © Kivanc Ozvardar / ILO 2020

  2020 Dünya Gençlik Becerileri Günü

  COVID-19 Döneminde ve Sonrasında Dayanıklı Gençlik için Beceriler

  14 Temmuz 2020 Salı

  2020 Dünya Gençlik Becerileri Günü’nde, COVID-19 küresel salgınının beceri gelişimi üzerindeki etkileri değerlendirildi ve gençlerin ekonomik krizle nasıl mücadele ettikleri] araştırıldı. Konuşmaların odağı, krizin yarattığı değişim karşısında ve genel olarak çalışma yaşamında gençlerin daha dayanaklı olmasına yardım etmek oldu.

 2. Sanal Küresel Zirve

  ILO Küresel Zirvesi, COVID-19 sonrasında daha iyi bir çalışma yaşamı inşa etmeyi taahhüt etti

  13 Temmuz 2020 Pazartesi

  Küresel liderler, çalışma yaşamının COVID-19 küresel salgını sonrasında, sosyal koruma eksikliği, kayıt dışı ekonomi, eşitsizlik ve iklim değişikliği dahil salgının ortaya çıkardığı kırılganlıkları ortadan kaldırmasını sağlayacak stratejileri tartıştı.

 3. Haberler

  Çocuk işçiliğiyle mücadelede sürdürülebilir çözümler COVID-19 bağlamında tartışıldı

  13 Temmuz 2020 Pazartesi

  Türkiye’nin Karadeniz bölgesindeki fındık hasadında yaz sezonu, “Türkiye’de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi Projesi” kapsamında COVID-19 koruyucu önlemleri ve yeni desteklerle devam edecek. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yakın işbirliğiyle yürütülen projenin yönlendirme toplantısında bugüne dek alınan dersler ve yeni eylemler kapsamlı değerlendirildi. Proje, Türkiye’de mevsimlik fındık tarımında en kötü biçimlerdeki çocuk işçiliğinin sona erdirilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

 4. © ILO 2020

  COVID-19 ve Denizcilik Sektörü

  ILO, COVID-19 bağlamında denizci hakları anlaşmasını memnuniyetle karşıladı

  09 Temmuz 2020 Perşembe

  Küresel salgın nedeniyle yüzbinlerce denizcinin denizde mahsur kaldığı bir dönemde, yeni uluslararası anlaşma, denizcileri, korunması gereken kilit çalışanlar olarak tanıyor.

 5. Sanal Küresel Zirve

  Dünya liderleri, ILO COVID-19 ve Çalışma Yaşamı Sanal Küresel Zirvesi’nde konuşma yapacaklar

  07 Temmuz 2020 Salı

  İşçiler, işverenler ve hükümetler, gelmiş geçmiş en büyük çevrimiçi toplantıda, küresel salgın sonrası düze çıkışta nasıl daha iyi yeniden inşa yapılacağını tartışacaklar.