COVID-19

 1. © UNDP Turkey 2021

  Haberler

  ILO ve UNDP Gaziantep’te Esnaf ve Sanatkârları Koronavirüs Salgınıyla Mücadelede Maske Üretimi için Destekliyor

  25 Şubat 2021 Perşembe

  AB ve KfW Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen ILO-UNDP ortak işbirliği, Gaziantep Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni (GESOB) günlük 25 bin yüz maskesi üretim ve dağıtımı yoluyla destekleyecek. Maskeler, yaklaşık 4 bin 500 KOBİ ve 40 bin işçinin faaliyette olduğu sanayi bölgesindeki binlerce çalışanın ihtiyacını karşılayacak. Binlerce kişiye kişisel koruyucu ekipmana erişim sağlamasının yanı sıra, iki Birleşmiş Milletler (BM) kuruluşunun işbirliği yaptığı proje, hâlihazırda kadınların istihdam edildiği GESOB Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki üretim hattında, Gaziantep ilinde beceri geliştirme ve mesleki eğitim yoluyla yerel sosyo-ekonomik güçlenmeyi destekliyor. Bu proje, ILO ve UNDP’nin Türkiye’de COVID-19 küresel salgınıyla mücadele planının bir parçası olarak uygulanıyor.

 2. © Marvin Meyer 2021

  Dünyada İstihdam ve Sosyal Görünüm 2021

  Dijital ekonominin hızlı büyümesi, uyumlu politika önlemleri gerektiriyor

  23 Şubat 2021 Salı

  Dijital çalışma platformlarının büyümesi, çalışanlar ve işletmeler için fırsatlar ve zorluklar yaratıyor, öte yandan uluslararası politika diyaloğuna ihtiyaç duyuluyor.

 3. Rapor

  Gençlik ve COVID-19: Küresel Salgın Döneminde İnsana Yakışır İşlere Erişim

  17 Şubat 2021 Çarşamba

 4. © ILO 2021

  Dijital ekonomi

  COVID sonrası dijital ekonomi engellileri kapsamalı

  11 Şubat 2021 Perşembe

  Büyüyen dijital ekonominin getirdiği değişimler, engellilerin çalışma yaşamına daha eşit erişime sahip olmalarına yardım edebilir veya daha büyük engeller yaratabilir. ILO’nun yeni raporu, COVID sonrası çalışma yaşamının engelliler için kapsayıcı olmasını sağlayacak eylemler öneriyor.

 5. Araştırma Raporu

  Pandemi Döneminde Gençlerin Sosyal Güvenlik Algısı

  05 Şubat 2021 Cuma