COVID-19

 1. © Kivanc Ozvardar / ILO 2020

  Haberler

  Yeni zorluklar, yeni fırsatları getiriyor

  03 Ağustos 2020 Pazartesi

  COVID-19 pandemisinin sosyo-ekonomik etkileri dünyayı alaşağı etti. Öyle ki, dünyada bu durumdan etkilenmeyen herhangi bir çalışan ya da işletme muhtemelen bulunmuyor. Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) son verilerine göre 2020’nin ilk yarısında çalışma saatlerindeki kayıplar yükselmeye devam etti. Buna göre yılın ilk çeyreğinde küresel çalışma saatlerinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 5.4 düşüş yaşandı, bu da 155 milyon tam zamanlı işe karşılık geliyor. Pandeminin kırılgan ve güvencesiz koşullarda yaşayanları daha orantısız etkilediği de bir diğer gerçek. Türkiye’de de birçok işletme ve çalışan durumdan ciddi zarar gördü. Ancak hepsi değil: İzmir’de faaliyet gösteren ve KİGEP’ten faydalanan Pir Nakış gibi.

 2. Haberler

  COVID-19' la Mücadelede Sektörel Tedbirlere İlişkin Arapça Dokümanlar

  30 Temmuz 2020 Perşembe

 3. © Nenad Stojkovic 2020

  Blog

  Daha iyi normal, işyerinde şiddet ve tacizle mücadele edildiği bir normal olmak zorunda

  27 Temmuz 2020 Pazartesi

 4. © Kivanc Ozvardar / ILO 2020

  2020 Dünya Gençlik Becerileri Günü

  COVID-19 Döneminde ve Sonrasında Dayanıklı Gençlik için Beceriler

  14 Temmuz 2020 Salı

  2020 Dünya Gençlik Becerileri Günü’nde, COVID-19 küresel salgınının beceri gelişimi üzerindeki etkileri değerlendirildi ve gençlerin ekonomik krizle nasıl mücadele ettikleri] araştırıldı. Konuşmaların odağı, krizin yarattığı değişim karşısında ve genel olarak çalışma yaşamında gençlerin daha dayanaklı olmasına yardım etmek oldu.

 5. Sanal Küresel Zirve

  ILO Küresel Zirvesi, COVID-19 sonrasında daha iyi bir çalışma yaşamı inşa etmeyi taahhüt etti

  13 Temmuz 2020 Pazartesi

  Küresel liderler, çalışma yaşamının COVID-19 küresel salgını sonrasında, sosyal koruma eksikliği, kayıt dışı ekonomi, eşitsizlik ve iklim değişikliği dahil salgının ortaya çıkardığı kırılganlıkları ortadan kaldırmasını sağlayacak stratejileri tartıştı.